تبلیغات
مهندسی کنترل - كلیدهای اتوماتیك فشار ضعیف

جهت درج تبلیغات در پر بیننده ترین وبلاگ مهندسی کنترل با ما تماس بگیرید...

كلیدهای اتوماتیك فشار ضعیف

نویسنده :مرتضی قندی
تاریخ:سه شنبه 13 مهر 1389-01:41 ب.ظ

معرفی کلیدهای اتوماتیک فشار ضعیف

مقدمه ای بر کلیدهای اتوماتیک فشار ضعیف :


بمنظور حفاظت تأسیسات روشنائی، برق صنعتی، سیم و کابل و ماشین آلات در برابر اضافه بار و جریان اتصال کوتاه از فیوز، کلید- فیوز و کلیدهای اتوماتیک استفاده میگردد. لیکن به لحاظ اینکه اولا فیوزها همیشه نمی توانند عمل حفاظت موضعی و سلکتیو را در انواع مختلف شبکه ها بطور کامل و بدون خطا انجام دهند و در ثانی بعلت اینکه در شبکه سه فاز در موقع ازدیاد جریان اغلب قطع سه فاز بطور همزمان لازم و ضروری است لذا نمی توان همیشه از فیوز و کلید- فیوز استفاده کرد. در ضمن در بعضی از شبکه های توزیع می بایست به محض برگشت جریان (ولتاژ) یا افت بیش از حد مجاز ولتاژ، مدار بطور خودکار قطع و آلارمهای لازم ایجاد گردد. همچنین در بعضی موارد ورود اتوماتیک یا دستی ژنراتور اضطراری یا ترانسفورماتور در شبکه توزیع جهت تداوم کار شبکه یا انجام تعمیرات دوره ای شبکه اجتناب ناپذیر می باشد. در چنین حالاتی فقط از کلید اتوماتیک می توان استفاده کرد.


کلیدهای اتوماتیک علاوه بر موارد فوق نسبت به فیوزها و کلید- فیوزها دارای مزایای زیر می باشند :

کلید خودکار پس از قطع مدار در اثر جریان زیاد و یا هر عامل دیگری بلافاصله مجددا آماده بهره برداری می باشد.

با کمک کنتاکتهای فرعی که در آن تعبیه شده می توان وضعیت کلید را در هر حالت (قطع، وصل یا وقوع خطا) توسط سیگنال تعیین و در اطاق فرمان منعکس کرد.

ساختمان این کلیدها بگونه ای است که اگر کلید را بر روی یک مدار اتصال کوتاه شده ببندیم، در ضمن عمل بسته شدن، رله اضافه جریان کلید بسرعت وارد عمل شده و مدار را قطع می کند.- کلیدهای فشار ضعیف :

از انواع کلیدهای فشار ضعیف می توان به کلیدهای زیراشاره کرد:

- کلیدهای اتوماتیک کمپکت(Moulded case circuit breaker:M.C.C.B)

- کلیدهای اتوماتیک هوایی(Air circuit breaker:A.C.B)

- کلیدهای مینیاتوری(Miniature circuit breaker:MCB)

- کلیدهای حافظ موتور(Motor protection circuit breaker:M.P.C.B)

- کلیدهای محافظ جان(Residual current circuit breaker:R.C.C.B )-کلید اتوماتیک و کلید غیر اتوماتیک:ابتدا لازم است بدانیم کلیدهای اتوماتیک با کلیدهای غیر اتوماتیک چه فرقی دارند،کلیدهای اتوماتیک به کلیدهایی گفته میشود که دارای رله هستند و هر کدام برای کاربردهای مخصوصی مورد استفاده قرار میگیرد بطور مثال کلیدهای اتوماتیک هوایی دارای رله های بسیار هوشمندی هستند واین رله ها از نوع رله های الکترونیکی هستند،اما کلیدهای غیر اتوماتیک کلیدهایی هستند که صرفا"برای قطع و وصل مورد استفاده قرار میگیرد و فاقدرله میباشند بطور مثال کنتاکتور یک تجهیز غیر اتوماتیک است که برای قطع و وصل های گوناگون با کاربردهای مختلف یک مشخصه ای دارد مثلا"کنتاکتور AC3 برای بارهای القایی است.

*بیشترین توسعه ای که روی کلیدهای فشار ضعیف انجام میدهند رویcurrent limiting است که هر چه این خاصیت بیشتر شود کلید گرانتر میشود.این خاصیت مستقیما"به زمان قطع کلید بستگی دارد.

*معمولأ در کاتالوگ کلیدهای فشار ضعیف دو مشخصه فنی به نامهای Icu و Ics مشخص شده اند که دانستن مفهوم آنها در انتخاب کلید مهم است.

: Icu جریان اتصال کوتاهی که کلید تنها یکبار بدون انکه آسیبی ببیند قادر به قطع آن می باشد و برای دفعات بعدی نیاز به تعمیر و سرویس و یا تعویض دارد.

: Icsجریان اتصال کوتاهی که کلید به دفعات قادر به قطع آن می باشد بدون اینکه آسیبی ببیند و یا نیاز به تعمیر و یا تعویض پیدا کند.

بحث اتصال کوتاه در استاندارد IEC60974-2 دارای دو Category میباشد:

Category 1 :در این نوع، کلیدها بدون رنج اتصال کوتاه هستند و به ازای اتصال کوتاه لازم است مورد بازبینی قرار گیرند.

Category2:در این نوع، کلیدها یک مدت زمان کوتاه برای تحمل جریان اتصال کوتاه دارند و این قضیه به Current Limiting وسیله بستگی دارد.

در نوع دوم حفاظت و سلامت تجهیزات بهتر از نوع اول است.- کلیدهای اتوماتیک کمپکت(( Molded Case CircuitBreaker (MCCB) :

Iu جریان دایم ، نرم این کلیدها از160A تا 1600A است اما این کلیدها حداکثر تا 3200A ساخته می شوند. فریم این کلیدها با افزایش جریان نامی آنها بزرگ می شود. بطور مثال کلیدهای کمپکت ساخت شرکتABB،تیپ Isomax ان از 125A تا 3200A ساخته میشود.- کلیدهای هوایی : ((Air CircuitBreaker(ACB):

این کلیدها از انواع دیگری از کلیدهای اتوماتیک فشار ضعیف هستند که در آن آمپراژ بالا مورد استفاده قرارمی گیرند. حد بالای جریانی این کلیدها تا 6300A می باشد.Iu جریان دایم ، نرم این کلیدها از630A تا 16300A است مورد مصرف این کلیدها عمدتأ در ورودی تابلوها

می باشد که هم جریان بالایی دارد و هم برقراری Selectivity کامل بین کلیدهای ورودی و کلیدهای خروجی که معمولأ از نوع کمپکت می باشند ضروری است.

کلیدهای هوایی دارای رله هایی که در داخل خود کلید جاسازی شده اند(Built-in) می باشد. ویژگی این رله ها خاصیت تاخیری یا Time Delay آنهاست که عنصر اصلی در تامین Selectivity از طریق صدور فرمان قطع با تاخیر می باشند. (Selectivity همان پدیده تقدم قطع در خروجیها نسبت به ورودی هاست. به این معنی که اگر خطایی در یک فیدر خروجی رخ داد، ابتدا کلید خروجی قطع شود و تنها در صورت تداوم خطا روی مدار و عمل نکردن کلید خروجی، کلید ورودی با تاخیر کل تابلو را بی برق می کند. اهمیت این موضوع در این است که در صورت وقوع خطا در یکی از خروجیها کل تابلو بی برق نشود.)

یادآوری : استفاده از کلیدهای کمپکت در هر دو مدار خروجی و ورودی در تابلو حتی اگر کلید ورودی دو سایژ بالاتر از بالاترین سایز کلید در خروجیها انتخاب شود، تنها در محدوده کوچکی از جریان اتصال کوتاه، Selectivity را تامین می کند و به هر حال Selectivity کامل بدست نمی دهد.

- کلیدهای مینیاتوری((Miniature Circuit Breaker (MCB) :

از انواع کلیدهای فشار ضعیف که معمولأ در جریانهای پایین و در تابلوهای روشنایی وتاابلوهای توزیع با توان کم و یا جهت حفاظت مدارات کنترل و فرمان تجهیزات و تاسیسات برقی مورد استفاده قرار می گیرد. جریان قطع اتصال کوتاه این کلیدها معمولأ چندان بالا نیست.حداکثر جریان مورد استفاده با کلید مینیاتوری 100A است و همینطور جریان قطع اتصال کوتاه این کلیدها بصورت نرم 10KA و حداکثر 25KA است.این کلیدها دارای دو نوع کاربرد صنعتیIEC60947 وکاربرد مسکونیIEC60898 هستند.- کلیدهای حافظ موتور((Motor Protection CircuitBreaker (MPCB) :

همانگونه که از اسم این کلیدها معلوم است این کلیدها برای حفاظت موتورها بسیار کاربرد دارند،این کلیدها معمولا" تا100A و 100KA ساخته میشوند و برای موتورهای تا 55KW مناسب هستند.این کلیدها حفاظت به دو نوع تقسیم میشوند.

کلیدهای حافظ جان((Residual current CircuitBreaker(RCCB):

یکی از عوامل اصلی در بروز خسارات مالی ، صدمات و تلفات جانی به ویژه در منازل مسکونی ، مراکز اداری ، تجاری و مجتمع های صنعتی عدم رعایت مسائل ایمنی در استفاده از انرژی برق میباشد . بمنظور حفاظت از جان افراد در مقابل خطر برق گرفتگی و جلوگیری از خطرات جریان نشتی از کلیدهای حفاظت از خطر برق گرفتگی ( محافظ جان ) استفاده می شود . این کلیدها که براساس حساسیت خود به دو نوع خانگی و صنعتی تقسیم می شوند ، علاوه بر حفاظت افراد در مقابل تماس مستقیم و یا غیر مستقیم برق ، با جلوگیری از نشتی جریان در حفاظت دستگاه ها و تجهیزات صنعتی نیز موثر می باشند . براین اساس در صورتی که حساسیت کلیدها تا 30 میلی آمپر باشد این کلید به عنوان حفاظت از جان و در صورتی که حساسیت آن بیشتر از 30 میلی آمپر باشد به عنوان حفاظت از تجهیزات صنعتی بکار می رود .

اساس کار کلیدهای حفاظت از خطر برق گرفتگی ، مقایسه جریان ورودی با جریان خروجی کلید می باشد به طوری که اگر جریان نشتی در مداری که کلید در آن واقع شده است بیشتر از حساسیت کلید باشد کلید عمل کرده و جریان ورودی و در نتیجه مدار را قطع می نماید .

از مزایای دیگر استفاده از کلیدهای حفاظت از خطر برق گرفتگی جلوگیری از بروز آتش سوزی در اثر وجود جریان نشتی می باشد . باتوجه به اینکه یم جریان 5/0 آمپری می توان باعث بروز آتش سوزی شود ، کلید حفاظت از خط برق گرفتگی با تشخیص جریان نشتی و قطع جریان ورودی ، مانع از بروز آتش سوزی می شود . همچنین از آنجا که در صورت وجود جریان نشتی در بدنه وسائل برقی و یا سیستم سیم کشی ساختمان ، این جریان به مرور زمان یاد می شود و احتمال سوختن وسایل برقی و سیستم سیم کشی ساختمان را به وجود می آورد لذا استفاده از کلیدهای حفاظت از خطر برق گرفتگی ، با توجه به کاهش میزان هدر رفتن انرژی الکتریکی و برق مصرفی . صرفه جوئی اقتصادی و حفظ ثروتهای ملی را نیز در بر خواهد داشت .

- مشخصات کلیدهای حفاظت از خطر برق گرفتگی ( جریان نشتی ) :

- دمای کاری کلیدها جهت قطع جریان نشتی متناوب از 25- تا 40- درجه سیلسیوس و با قدرت اتصال کوتاه 6 تا 25 کیلو آمپر می باشد .

- جهت حفاظت کـلـیـدهـا و مـدار مصرفی در مـقـابـل اتصال کوتاه و اضافه بار بایستی فیوز پشتیبان (Back-Up Fuse) با توجه به جریان نامی کلید و مشخصات ارائه شده در کاتالوگ نصب گردد .

-کلیدها با جریان نامی 125-16 آمپر تولید می شوند .

-کلیدها جهت استفاده مشترکین تکفاز ( خـانـگی ) بـه صورت دو پـل ( فـاز + نـول ) و مشترکین سه فـاز ( صنعتی ) به صورت چهار پل ، که می تواند همراه با نول و یا بدون نول ( در سیستم های سه سیمه ) بکار رود .

-میزان جریان قطع خودکار کلیدها ( حساسیت ) از 10 میلی آمپر تا 5/1 آمپر ، و مدت زمان قطع حداکثر 200 میلی ثانیه است .

-باتوجه به موقعیت نصب ، سیم های ورودی و خروجی می توانند از بالا و یا پائین به کلید متصل شوند که این امر در کارکرد کلید اثری نخواهد داشت .

- درجه حفاظت کلیدها برای جلوگیری از ورود اجسام خارجی برابر با IP 40 می باشد.

- کلید عملیات نصب و رفع نقص بایستی توسط فرد متخصص انجام شود .

-ترمینال های ورودی و خروجی کلیدها باتوجه به آمپر کلید برای بالاترین قطر کابل یا سیم در نظر گرفته شده و از این نظر مشکلی وجود نخواهد داشت .

- همراه با کلید امکان استفاده از کنتاکت کمکی نیز وجود دارد .

نوع مطلب : برق قدرت 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
ms braggs apple cider vinegar
جمعه 22 دی 1396 04:29 ب.ظ
https://epeccomdamomyrt.files.wordpress.com/2018/01/melrose-apple-cider-vinegar-india.pdf https://neusesguigadbote.files.wordpress.com/2018/01/make-apple-cider-vinegar-from-apple-cider.pdf https://sneakorimlecsaci.files.wordpress.com/2018/01/mixture-of-apple-cider-vinegar-for-weight-loss.pdf https://epeccomdamomyrt.files.wordpress.com/2018/01/morrocco-method-apple-cider-vinegar-shampoo.pdf https://imritesubsberka.files.wordpress.com/2018/01/mayonnaise-recipe-apple-cider-vinegar.pdf https://neusesguigadbote.files.wordpress.com/2018/01/man-losing-belly-with-honey-and-raw-vinegar.pdf https://liphattotakacent.files.wordpress.com/2018/01/natural-body-cleanse-with-apple-cider-vinegar.pdf https://epeccomdamomyrt.files.wordpress.com/2018/01/mother-earth-organic-apple-cider-vinegar.pdf https://liphattotakacent.files.wordpress.com/2018/01/natural-cough-suppressant-apple-cider-vinegar.pdf https://sneakorimlecsaci.files.wordpress.com/2018/01/mixing-apple-cider-vinegar-and-alkaline-water.pdf
http://tarafdar9grohkpop.mihanblog.com/post/92 http://lydian.astro.ulg.ac.be/menu/phpinfo/?a%5B%5D=%3Ca%20href%3Dhttps%3A%2F%2Fneusesguigadbote.files.wordpress.com%2F2018%2F01%2Fmain-ingredient-in-apple-cider-vinegar.pdf%3Emrs%20braggs%20apple%20cider%20vinegar%20benefits%3C%2Fa%3E http://lydian.astro.ulg.ac.be/menu/phpinfo/?a%5B%5D=%3Ca%20href%3Dhttps%3A%2F%2Fneusesguigadbote.files.wordpress.com%2F2018%2F01%2Fmain-ingredient-in-apple-cider-vinegar.pdf%3Emrs%20braggs%20apple%20cider%20vinegar%20benefits%3C%2Fa%3E
lanyard
پنجشنبه 21 دی 1396 12:10 ب.ظ
Hey there just wanted to give you a quick heads up.
The text in your content seem to be running off the screen in Ie.
I'm not sure if this is a formatting issue or something to do with browser compatibility but I thought I'd post to let you know.
The design look great though! Hope you get the problem fixed soon. Cheers
metaslim green tea with apple cider vinegar reviews
پنجشنبه 21 دی 1396 10:15 ق.ظ
https://neusesguigadbote.files.wordpress.com/2018/01/marinated-cucumber-salad-apple-cider-vinegar.pdf https://utferdaequesingbrook.files.wordpress.com/2018/01/mixing-garcinia-cambogia-with-apple-cider-vinegar.pdf https://imritesubsberka.files.wordpress.com/2018/01/ms-and-apple-cider-vinegar.pdf https://liphattotakacent.files.wordpress.com/2018/01/molluscum-on-face-apple-cider-vinegar.pdf https://bapostjethedbamer.files.wordpress.com/2018/01/making-apple-cider-vinegar-at-home.pdf https://neusesguigadbote.files.wordpress.com/2018/01/macaronisalad-dressing-sour-cream-apple-cider-vinegar.pdf https://bapostjethedbamer.files.wordpress.com/2018/01/losing-weight-with-apple-cider-vinegar-results.pdf https://utferdaequesingbrook.files.wordpress.com/2018/01/my-life-apple-cider-vinegar.pdf https://liphattotakacent.files.wordpress.com/2018/01/motorcycle-gas-tank-rust-apple-cider-vinegar.pdf https://neusesguigadbote.files.wordpress.com/2018/01/low-stomach-acid-symptoms-apple-cider-vinegar.pdf https://neusesguigadbote.files.wordpress.com/2018/01/meatloaf-recipe-brown-sugar-apple-cider-vinegar.pdf https://imritesubsberka.files.wordpress.com/2018/01/natural-cure-for-hemorrhoids-apple-cider-vinegar.pdf https://epeccomdamomyrt.files.wordpress.com/2018/01/making-hot-sauce-with-apple-cider-vinegar.pdf
http://163.ca/dz163/space-uid-1393382.html http://jimwrightonline.com/php/tcpdf_php4/serverData.php/RK?a%5B%5D=%3Ca%20href%3Dhttp%3A%2F%2Fhipbocurmohamkont.over-blog.com%2F2018%2F01%2Fwhen-drinking-water-apple-cider-vinegar-honey-and-cinnamon-together.html%3Eturmeric%20apple%20cider%20vinegar%20mask%3C%2Fa%3E https://ravenhawks.org/2018/01/08/is-apple-cider-vinegar-good-for-reflux/
apple cider vinegar before each meal
چهارشنبه 20 دی 1396 10:38 ق.ظ
http://lretlongidiraper.webs.com/apple-cider-vinegar-immune-system.pdf http://omvanoralorwi.webs.com/drinking-diluted-apple-cider-vinegar.pdf http://inovaszasurflearn.webs.com/can-apple-cider-vinegar-cause-uti.pdf http://leucritaneawelat.webs.com/apple-cider-vinegar-dosage-for-tinnitus.pdf http://sesvilolutorfta.webs.com/benefit-of-apple-cider-vinegar-to-the-skin.pdf http://lretlongidiraper.webs.com/killing-belly-fat-with-apple-cider-vinegar.pdf http://omvanoralorwi.webs.com/does-apple-cider-vinegar-prevent-vitamin-absorbsion.pdf http://prechiecrawcaverjui.webs.com/apple-cider-vinegar-for-cough-and-sore-throat.pdf http://cycmetuaradicib.webs.com/white-or-apple-cider-vinegar-for-cleaning.pdf http://hardmotalabifur.webs.com/too-much-apple-cider-vinegar-in-recipe.pdf http://cycmetuaradicib.webs.com/apple-cider-vinegar-tablets-for-ulcers.pdf http://podesrejusrono.webs.com/apple-cider-vinegar-and-listerine-for-toenail-fungus.pdf http://leucritaneawelat.webs.com/how-much-apple-cider-vinegar-for-gerd.pdf
https://laptopcuuytin.com/forum/viewtopic.php?id=171097 http://hashala.co.il/UserProfile/tabid/57/userId/4747902/Default.aspx http://www.paviljoendewilgenplas.nl/uti-baking-soda-apple-cider-vinegar/
use apple cider vinegar to wash hair
سه شنبه 19 دی 1396 05:36 ب.ظ
http://litttupexpacurkungcenlo.wikidot.com/local--files/start/apple-cider-vinegar-water-for-airco-mold.pdf http://webscrurivroswaldbrumalin.wikidot.com/local--files/start/apple-cider-vinegar-baking-soda-and-lemon.pdf http://nessgolingbenlustnomargang.wikidot.com/local--files/start/what-are-the-benefits-of-drinking-apple-cider-vinegar-water.pdf http://tergkolalychcartnesscentwill.wikidot.com/local--files/start/dr-eric-berg-apple-cider-vinegar.pdf http://trafamracourtsitilarchurch.wikidot.com/local--files/start/apple-cider-vinegar-pills-help-lose-weight.pdf http://inimenecwersapara.wikidot.com/local--files/start/what-apple-cider-vinegar-does-to-hair.pdf http://bocasimousbopalasrest.wikidot.com/local--files/start/apple-cider-vinegar-how-long.pdf http://tergkolalychcartnesscentwill.wikidot.com/local--files/start/apple-cider-vinegar-plantar-fasciitis.pdf
http://tsk-web.com/cgi-bin/g_book.cgi/rk=0/g_book.cgi https://www.ju.edu.et/jl/content/apple-cider-vinegar-and-honey-natural-hair http://sasha1.internet.zt.ua/index.php/component/k2/itemlist/user/2165
apple cider vinegar sunburn sting
سه شنبه 19 دی 1396 10:55 ق.ظ
http://urswinkingliratireawi.wikidot.com/local--files/start/apple-cider-vinegar-for-sunspots-on-face.pdf http://olumosamcerfeucestexp.wikidot.com/local--files/start/apple-cider-vinegar-hair-rinse-before-or-after-shampoo.pdf http://sunsuserotanyporsa.wikidot.com/local--files/start/apple-cider-vinegar-bbq-sauce.pdf http://bocasimousbopalasrest.wikidot.com/local--files/start/apple-cider-vinegar-with-the-mother-sold-at-publix.pdf http://tissoaconcodaphesuali.wikidot.com/local--files/start/how-fast-will-i-lose-weight-with-apple-cider-vinegar.pdf http://soonthsenganestcurdmacaso.wikidot.com/local--files/start/apple-cider-vinegar-and-dog-ear-infections.pdf http://litttupexpacurkungcenlo.wikidot.com/local--files/start/apple-cider-vinegar-good-or-bad.pdf http://nessgolingbenlustnomargang.wikidot.com/local--files/start/apple-cider-vinegar-with-the-mother-coconut-oil.pdf
http://lol118.com/home.php?mod=space&uid=1894731&do=profile http://www.mrsite.co.uk/uforum/Default.aspx?siteid=eumfccom&domain=tisarareanistaraself.wikidot.com%2Flocal--files%2Fstart%2Fwhat-does-apple-cider-vinegar--lemon-do.pdf&isblack=&hurl=12Sport_football4.jpg&sec=showthread&id=128214 http://www.audiobucket.net/forum/viewtopic.php?id=501356
yeast diaper rash treatment apple cider vinegar
سه شنبه 19 دی 1396 10:33 ق.ظ
http://smaleadscurataqexewbloz.wikidot.com/local--files/start/apple-cider-vinegar-for-ulcer-pain.pdf http://smaleadscurataqexewbloz.wikidot.com/local--files/start/apple-cider-vinegar-and-a-cold.pdf http://bocasimousbopalasrest.wikidot.com/local--files/start/can-i-use-essential-oil-in-apple-cider-vinegar.pdf http://urswinkingliratireawi.wikidot.com/local--files/start/apple-cider-vinegar-for-ear-congestion.pdf http://etivirrunlocoborpoy.wikidot.com/local--files/start/nature-first-organic-apple-cider-vinegar.pdf http://curpartmulreovohearsyrest.wikidot.com/local--files/start/relationship-between-apple-cider-vinegar-and-diabetes.pdf http://nessgolingbenlustnomargang.wikidot.com/local--files/start/gallbladdar-tonic-with-turmeric-and-apple-cider-vinegar.pdf
http://www.itschain.com.cn/profile.php?id=218662 https://ravenhawks.org/2018/01/08/apple-cider-vinegar-on-insect-bites/ http://minigymroma.it/forum/index.php?topic=168773.1050
2 tablespoons apple cider vinegar before bed
سه شنبه 19 دی 1396 10:19 ق.ظ
http://crittabcutimowarela.wikidot.com/local--files/start/braggs-apple-cider-vinegar-sore-throat-recipe.pdf http://olumosamcerfeucestexp.wikidot.com/local--files/start/apple-cider-vinegar-hair-rinse-before-or-after-shampoo.pdf http://inimenecwersapara.wikidot.com/local--files/start/what-are-the-clumps-in-apple-cider-vinegar.pdf http://biosweetermusramensglycbi.wikidot.com/local--files/start/salad-dressing-with-dijon-mustard-and-apple-cider-vinegar.pdf http://olumosamcerfeucestexp.wikidot.com/local--files/start/can-you-mix-apple-cider-vinegar-with-lemon-juice.pdf http://webscrurivroswaldbrumalin.wikidot.com/local--files/start/does-apple-cider-vinegar-lower-blood-sugar-levels.pdf http://etivirrunlocoborpoy.wikidot.com/local--files/start/apple-cider-vinegar-and-mouthwash-for-nail-fungus.pdf http://guevaistepdinusagimters.wikidot.com/local--files/start/how-to-use-apple-cider-vinegar-for-moles.pdf http://olumosamcerfeucestexp.wikidot.com/local--files/start/where-to-buy-apple-cider-vinegar-with-mother.pdf
http://crystalcoastads.com/author/betseyflemi/ https://ccswrm.kku.ac.th/wiki/index.php/Apple_Cider_Vinegar_Dries_Out_Skin http://members.iif.hu/vitez/php/index.php3.orig?a%5B%5D=%3Ca%20href%3Dhttp%3A%2F%2Fguevaistepdinusagimters.wikidot.com%2Flocal--files%2Fstart%2Fdoes-vinegar-honey-and-hot-water-works.pdf%3Etrader%20joe%20apple%20cider%20vinegar%20mother%3C%2Fa%3E
10 everyday uses of apple cider vinegar
دوشنبه 18 دی 1396 01:55 ب.ظ
http://motisadeenalphi.over-blog.com/2018/01/apple-cider-vinegar-for-verrucas.html http://peredublandwasa.over-blog.com/2018/01/apple-cider-vinegar-walnut-oil-dressing.html http://erraivalearpouhar.over-blog.com/2018/01/substitute-lemon-juice-for-apple-cider-vinegar.html http://groserwratocpieseo.over-blog.com/2018/01/apple-cider-vinegar-on-dogs-water.html http://extradcircholina.over-blog.com/2018/01/apple-cider-vinegar-honey-cayenne-sinus.html http://nteltiflidedemou.over-blog.com/2018/01/can-you-take-thermofit-and-drink-apple-cider-vinegar.html http://extradcircholina.over-blog.com/2018/01/tim-ferriss-apple-cider-vinegar.html http://onatittorhouna.over-blog.com/2018/01/health-effects-of-apple-cider-vinegar.html http://horreicabarnproover.over-blog.com/2018/01/apple-cider-vinegar-to-fight-infection.html http://abefatdrucabual.over-blog.com/2018/01/mop-wood-floors-with-apple-cider-vinegar.html http://abefatdrucabual.over-blog.com/2018/01/benefits-of-drinking-apple-cider-vinegar-acne.html http://hipbocurmohamkont.over-blog.com/2018/01/apple-cider-vinegar-before-coffee.html
http://probil.net/__media__/js/netsoltrademark.php?d=peredublandwasa.over-blog.com%2F2018%2F01%2Fapple-cider-vinegar-expiration.html http://forum.materialeamenajari.ro/profile.php?id=126800 http://validator.webylon.info/check?uri=ussugwithsdermpeco.over-blog.com%2F2018%2F01%2Fgetting-rid-of-yeast-infection-with-apple-cider-vinegar.html
apple cider vinegar for polycythemia vera
دوشنبه 18 دی 1396 01:11 ب.ظ
http://hipbocurmohamkont.over-blog.com/2018/01/why-is-apple-cider-vinegar-beneficial.html http://liosmedaxmarpuwex.over-blog.com/2018/01/apple-cider-vinegar-unpasteurized-nz.html http://liosmedaxmarpuwex.over-blog.com/2018/01/do-i-refrigerate-spectrum-apple-cider-vinegar.html http://peredublandwasa.over-blog.com/2018/01/news-apple-cider-vinegar.html http://motisadeenalphi.over-blog.com/2018/01/mother-earth-apple-cider-vinegar-vs-braggs.html http://ussugwithsdermpeco.over-blog.com/2018/01/coleslaw-with-apples-and-apple-cider-vinegar.html http://hipbocurmohamkont.over-blog.com/2018/01/braggs-apple-cider-vinegar-for-ear-infection.html
http://paianname.mihanblog.com/post/9 http://svitlytsia.crimea.ua/phpinfo.php?a%5B%5D=%3Ca%20href%3Dhttp%3A%2F%2Ferraivalearpouhar.over-blog.com%2F2018%2F01%2Fsubstitute-lemon-juice-for-apple-cider-vinegar.html%3Ehow%20to%20make%20apple%20cider%20vinegar%20prairie%20homestead%3C%2Fa%3E https://www.m-gb.org/mgb06demo/index.php
apple cider vinegar foot soak for neuropathy
یکشنبه 17 دی 1396 01:09 ق.ظ
http://leotaretacounbackcrunor.wikidot.com/local--files/start/apple-cider-vinegar-german-potato-salad.pdf http://tasesasecrefogpheper.wikidot.com/local--files/start/apple-cider-vinegar-benefits-hyperpigmentation.pdf https://robganekingsito.files.wordpress.com/2018/01/sugar-content-of-apple-cider-vinegar.pdf http://dewatitecmivelp.webs.com/apple-cider-vinegar-acne-worse.pdf http://onaketonunab.webs.com/getting-rid-of-seborrheic-keratosis-with-apple-cider-vinegar.pdf http://voiperstravrelama.webs.com/apple-cider-vinegar-used-on-hair.pdf http://taltodepamenla.webs.com/how-to-make-apple-cider-vinegar-at-home-in-telugu.pdf https://pausiroobecontsu.files.wordpress.com/2018/01/why-would-you-drink-apple-cider-vinegar.pdf
http://www.spuntiespuntini.it/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=713976 http://alumni.your-hoster.de/info.php?a%5B%5D=%3Ca%20href%3Dhttps%3A%2F%2Fnuepretovdonoli.files.wordpress.com%2F2018%2F01%2Fslimdown-green-tea-with-apple-cider-vinegar-complex.pdf%3Ewhat%20nutrients%20are%20in%20apple%20cider%20vinegar%3C%2Fa%3E http://www.sanagustin.edu.co/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=44225
spectrum apple cider vinegar reviews
یکشنبه 17 دی 1396 01:05 ق.ظ
http://neudwinlocolmebearpicont.wikidot.com/local--files/start/apple-cider-vinegar-therapy-regimen.pdf http://taltodepamenla.webs.com/apple-cider-vinegar-weight-loss-bodybuilding.pdf https://contergbankcaliworl.files.wordpress.com/2018/01/pilonidal-cyst-apple-cider-vinegar.pdf http://reprodeerelincess.webs.com/apple-cider-vinegar-gastrique.pdf http://geheatsbobremorrlutesrou.wikidot.com/local--files/start/how-much-apple-cider-vinegar-for-gerd.pdf http://mispagunalicof.webs.com/apple-cider-vinegar-then-take-a-garcinia-cambogia.pdf http://glabothhyasewithsnist.webs.com/honey-and-vinegar-cold-remedies.pdf http://glabothhyasewithsnist.webs.com/apple-cider-vinegar-vitamin-content.pdf https://telgicenretagua.files.wordpress.com/2018/01/treating-mucous-cyst-in-mouth-with-apple-cider-vinegar.pdf http://gestnsetgatherkanopwolfli.wikidot.com/local--files/start/coconut-oil-apple-cider-vinegar-baking-soda.pdf http://sembgonimantuamaquawa.wikidot.com/local--files/start/does-apple-cider-vinegar-affect-your-liver.pdf http://rinmypeapersfamderpdhimmeo.wikidot.com/local--files/start/adverse-reactions-to-apple-cider-vinegar.pdf
http://genesishosting456.com/PunBB/profile.php?id=895347 http://nr09253.vhost-enzo.sil.at/phpinfo.php?a%5B%5D=%3Ca%20href%3Dhttps%3A%2F%2Fmatocatiraza.files.wordpress.com%2F2018%2F01%2Ftrader-joe-apple-cider-vinegar-mother.pdf%3Ewarm%20water%20with%20apple%20cider%20vinegar%20first%20thing%20in%20morning%3C%2Fa%3E http://www.ictus.co.uk/TESTsmtp/phpshowinfo.php?a%5B%5D=%3Ca%20href%3Dhttp%3A%2F%2Femuderecdelemabou.wikidot.com%2Flocal--files%2Fstart%2Fapple-cider-vinegar-for-gum-abscess.pdf%3Eapple%20cider%20vinegar%20vs%20juice%3C%2Fa%3E
free mp3 chris daughtry home acoustic
یکشنبه 10 دی 1396 02:04 ق.ظ
https://stylgebaguquarlett.files.wordpress.com/2017/12/ejercicios-integracion-por-partes-resueltospdf.pdf https://diefeamasimadmo.files.wordpress.com/2017/12/empire-earth-the-art-of-conquest-cd-key-code.pdf https://speachhiefesboijudback.files.wordpress.com/2017/12/aquemini-full-album-zip.pdf https://lentpisupwhitelri.files.wordpress.com/2017/12/air-missions-hind-5-trainer.pdf https://speachhiefesboijudback.files.wordpress.com/2017/12/deep-freeze-windows-7-blogspot.pdf https://childjelomlichozi.files.wordpress.com/2017/12/aiden-hawken-mp3.pdf https://bennbebuddsahowor.files.wordpress.com/2017/12/alcatel-qualcomm-hsusb-device-driver.pdf https://ovadfaitrattuse.files.wordpress.com/2017/12/best-buy-weekly-ad-black-friday.pdf https://knudervorubhacoun.files.wordpress.com/2017/12/free-argument-against-abortion-essay.pdf https://stylgebaguquarlett.files.wordpress.com/2017/12/file-xinput13-dll-pes-2015.pdf
http://www.forumjpop.com/User-MabelDuran http://www.sheldongroup.freehost.pl/?a%5B%5D=%3Ca%20href%3Dhttps%3A%2F%2Frijsconbornmevalo.files.wordpress.com%2F2017%2F12%2Fadosphere-2-esopdf.pdf%3Ebricolage%20analizzare%20pubblicita%20immagini%20e%20spaziepub%3C%2Fa%3E http://www.espacejeux.fr/login.php?op=logout&return=/user.php%3Flogin=uddewan748
101 recettes thermomix faciles rapides
یکشنبه 10 دی 1396 01:26 ق.ظ
https://childjelomlichozi.files.wordpress.com/2017/12/best-books-for-writing-prompts.pdf https://efbelattiephode.files.wordpress.com/2017/12/auto-kms-activator-office-2013.pdf https://lentpisupwhitelri.files.wordpress.com/2017/12/alen-islamovic-ej-mp3.pdf https://lentpisupwhitelri.files.wordpress.com/2017/12/dell-vostro-1550-service-manual-masomo.pdf https://stylgebaguquarlett.files.wordpress.com/2017/12/free-history-s-strongest-disciple-kenichi-anime.pdf
http://www.iat.uni-bremen.de/php-info.php?a%5B%5D=%3Ca%20href%3Dhttps%3A%2F%2Fdiefeamasimadmo.files.wordpress.com%2F2017%2F12%2Fbest-bollywood-songs-of-90s-and-2000s.pdf%3E401%20k%20advisor%20howard%20rosenfeld%3C%2Fa%3E http://forums.camillacastro.us/blogs/viewstory/249938 http://www.spuntiespuntini.it/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=688361
el lazarillo de tormes n or c clasicos adaptados clasicos adaptados
یکشنبه 10 دی 1396 01:26 ق.ظ
https://haispecexacanon.files.wordpress.com/2017/12/barbie-games-apk.pdf https://lastpsilinabnaba.files.wordpress.com/2017/12/a-to-z-worksheets-for-grade-1.pdf https://enelacevnowa.files.wordpress.com/2017/12/du-mba-admission-test-question-paper.pdf https://garbconssighgeschcondsap.files.wordpress.com/2017/12/essays-on-water-conservation.pdf https://ovadfaitrattuse.files.wordpress.com/2017/12/gdi-driver-error-in-rendering.pdf https://speachhiefesboijudback.files.wordpress.com/2017/12/free-online-music-visualizer.pdf https://stylgebaguquarlett.files.wordpress.com/2017/12/descargar-driver-de-hp-scanjet-2400-gratis.pdf https://stylgebaguquarlett.files.wordpress.com/2017/12/driver-hp-scanjet-8270-windows-7-32bit.pdf https://garbconssighgeschcondsap.files.wordpress.com/2017/12/fast-track-ii-manual.pdf https://haispecexacanon.files.wordpress.com/2017/12/drivers-packard-bell-easynote-te69bm.pdf https://ovadfaitrattuse.files.wordpress.com/2017/12/abc-without-a-trace-season-7-complete.pdf
http://www.reanimator.by/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=479657 http://www.dungdong.com/home.php?mod=space&uid=1388734&do=profile http://ethiopianolympic.org/index.php/en/component/k2/itemlist/user/8867
esonic cell phone recorder
یکشنبه 10 دی 1396 01:22 ق.ظ
https://garbconssighgeschcondsap.files.wordpress.com/2017/12/chicken-invaders-3-full-crack-cho-android.pdf https://lastpsilinabnaba.files.wordpress.com/2017/12/big-delusion-rock-bottom.pdf https://taltiradecopto.files.wordpress.com/2017/12/classification-essay-friends-example.pdf https://garbconssighgeschcondsap.files.wordpress.com/2017/12/greatest-integer-function-limit-problems.pdf https://rijsconbornmevalo.files.wordpress.com/2017/12/alexander-anthony-how-to-conquer-life.pdf https://efbelattiephode.files.wordpress.com/2017/12/a-good-thesis-statement-for-nursing-shortages.pdf
http://www.clarkson.co.ke/component/k2/itemlist/user/49759.html http://datingsweet.dakgroup.vn/profile.php?id=114013 http://forum.impotenca-forum.si/member.php?action=profile&uid=51639
Augustina
شنبه 9 دی 1396 12:06 ب.ظ
Hi there! This is kind of off topic but I need some guidance from an established blog.

Is it difficult to set up your own blog? I'm not very techincal but I can figure things out pretty fast.
I'm thinking about making my own but I'm not sure where to begin. Do you have
any ideas or suggestions? Appreciate it
ichak dana remix mp3
چهارشنبه 6 دی 1396 09:59 ب.ظ
https://paledunzomiga.files.wordpress.com/2017/12/free-books-online-free.pdf https://esphogdingpechipta.files.wordpress.com/2017/12/how-to-make-powerpoint-2007-presentation-into-video.pdf https://paledunzomiga.files.wordpress.com/2017/12/honda-gxv-340-parts-manual.pdf https://byemiqualifunczud.files.wordpress.com/2017/12/essay-of-life-of-pi.pdf https://lislygersrerkmenre.files.wordpress.com/2017/12/essay-on-importance-of-environment-in-english.pdf https://raunibemirele.files.wordpress.com/2017/12/house-season-5-subtitle.pdf https://subbemousveconverc.files.wordpress.com/2017/12/kanokon-anime-torrent.pdf https://tiveskowormrati.files.wordpress.com/2017/12/how-to-write-test-scripts-in-sap-sd.pdf https://subbemousveconverc.files.wordpress.com/2017/12/kandinsky-watercolours-by-wassily-kandinsky.pdf
http://www.ictus.co.uk/TESTsmtp/phpshowinfo.php?a%5B%5D=%3Ca%20href%3Dhttps%3A%2F%2Fsubbemousveconverc.files.wordpress.com%2F2017%2F12%2Fsitemap-mainz-germany.pdf%3Ereal%20writing%20with%20readings%206th%20edition%20answers%3C%2Fa%3E http://creatorsstamp.net/news/primary-school-admission-form-pdf.html http://www.inspiran.co.id/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=1430
how to write a cover letter for college graduate
چهارشنبه 6 دی 1396 09:57 ب.ظ
https://sufgebulimooca.files.wordpress.com/2017/12/l-arte-come-terapia-the-school-of-lifemobi.pdf https://walmifelpeoprivol.files.wordpress.com/2017/12/excel-file-corrupted-2007.pdf https://paledunzomiga.files.wordpress.com/2017/12/holiday-cooking-abroad-in-france-italy-and-spain.pdf https://contvirabuhindle.files.wordpress.com/2017/12/la-vida-es-flor-lldm-letra.pdf https://lislygersrerkmenre.files.wordpress.com/2017/12/google-fonts-to-computer.pdf https://raunibemirele.files.wordpress.com/2017/12/materi-mata-kuliah-landasan-pendidikan-semester-1.pdf https://tiveskowormrati.files.wordpress.com/2017/12/manual-para-las-mujeres-de-la-limpiezapdf.pdf https://omkaabetuatiche.files.wordpress.com/2017/12/how-to-write-excel-file-using-javascript.pdf https://workprelexupanal.files.wordpress.com/2017/12/matrix-essay-questions.pdf https://omkaabetuatiche.files.wordpress.com/2017/12/internship-resume-reddit.pdf https://niparabanktwinhyn.files.wordpress.com/2017/12/how-to-put-windows-xp-on-a-linux-computer.pdf https://workprelexupanal.files.wordpress.com/2017/12/hanuman-janjira-mantra-mp3.pdf
http://www.apbb.de/wiki/index.php/Benutzer:ChanelFlagg3005 https://www.magiuropa.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=265246 http://www.festivalfuochidanzanti.com/component/k2/itemlist/user/1245849.html
magicolor 2300dl driver
چهارشنبه 6 دی 1396 09:53 ب.ظ
https://workprelexupanal.files.wordpress.com/2017/12/iriver-plus-4.pdf https://neemfgonovemema.files.wordpress.com/2017/12/how-to-write-a-scientific-paper-format.pdf https://tiveskowormrati.files.wordpress.com/2017/12/malayalam-film-sathyam-mp3-songs-free.pdf https://raunibemirele.files.wordpress.com/2017/12/hp-laserjet-1320-printer-driver-windows-7.pdf https://esphogdingpechipta.files.wordpress.com/2017/12/hockey-world-cup-2022-host-country.pdf https://workprelexupanal.files.wordpress.com/2017/12/how-to-write-up-a-business-plan.pdf
http://uboncancer.go.th/ubcclab/mybb/member.php?action=profile&uid=11710 http://www.paviljoendewilgenplas.nl/vst-plugin-sites/ http://beinggodworkshop.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=2424
little giant pump model 6 cia manual
چهارشنبه 6 دی 1396 09:46 ب.ظ
https://niparabanktwinhyn.files.wordpress.com/2017/12/legal-theory-dissertation-topics.pdf https://larhandsipepattio.files.wordpress.com/2017/12/internet-cafe-business-plan-example.pdf https://paledunzomiga.files.wordpress.com/2017/12/driver-rockwell-softk56-pci-modem.pdf https://herzkaswolfbasdezu.files.wordpress.com/2017/12/la-sombra-de-los-otros-descargar-latino.pdf https://larhandsipepattio.files.wordpress.com/2017/12/kubuntu-14-04-2-desktop-i386-iso.pdf https://compsurpcontcachanlo.files.wordpress.com/2017/12/driver-intel-pentium-dual-core-e5400.pdf https://workprelexupanal.files.wordpress.com/2017/12/jab-tak-hai-jaan-songs-ming.pdf https://lislygersrerkmenre.files.wordpress.com/2017/12/descargar-manual-de-carreteras-volumen-5.pdf https://workprelexupanal.files.wordpress.com/2017/12/live-home-3d-pro.pdf https://tiveskowormrati.files.wordpress.com/2017/12/let39s-eat-grandma-rapunzel-lyrics.pdf https://raunibemirele.files.wordpress.com/2017/12/how-to-copy-comcast-dvr-recordings-to-pc.pdf https://raunibemirele.files.wordpress.com/2017/12/jab-tak-hai-jaan-video-mp4.pdf
http://www.coccoliomc.it/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=456009 http://support.shuuka.com/index.php/638010-sportingbet/0 http://www.katiavelletaz.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=24369
wifi hack tool updated april 2017zip
چهارشنبه 6 دی 1396 01:01 ق.ظ
https://joylengfreebalstocot.files.wordpress.com/2017/12/loc-software-engineering.pdf https://lislygersrerkmenre.files.wordpress.com/2017/12/net-license-software-hacking.pdf https://workprelexupanal.files.wordpress.com/2017/12/sarat-rachana-samagra-pdf.pdf https://larhandsipepattio.files.wordpress.com/2017/12/my-future-resumes.pdf https://workprelexupanal.files.wordpress.com/2017/12/pro-engineer-wildfire-5-windows-7-64-bit-crack.pdf
http://www.montserratreporter.org/index.php?option=com_easybook&view=easybook&Itemid=54&d2cbbd8e5845bc54aa298230629c42d3=a82e0511a1a2d5329c80c9acf5630515 http://www.gs-solteri.com/index.php?option=com_easybook&view=easybook&Itemid=42 http://www.gitme.net/info.php?a%5B%5D=%3Ca%20href%3Dhttps%3A%2F%2Flarhandsipepattio.files.wordpress.com%2F2017%2F12%2Fold-tamil-hits-mp3.pdf%3Emon%20chat%20et%20moi%20on%20se%20soigne%20pdf%20epub%20mobi%3C%2Fa%3E
net license software hacking
چهارشنبه 6 دی 1396 12:57 ق.ظ
https://raunibemirele.files.wordpress.com/2017/12/most-popular-casino-slot-machine-games-finland.pdf https://tatarudpayveca.files.wordpress.com/2017/12/sneha-bandham-songs-free.pdf https://walmifelpeoprivol.files.wordpress.com/2017/12/pro-e-license-generator-crack.pdf https://tiveskowormrati.files.wordpress.com/2017/12/oasis-the-truth-my-life-as-oasis-s-drummerpdf.pdf https://esphogdingpechipta.files.wordpress.com/2017/12/redcraft-162.pdf https://joylengfreebalstocot.files.wordpress.com/2017/12/iti-fitter-multiple-choice-questions-paper-with-answers.pdf https://walmifelpeoprivol.files.wordpress.com/2017/12/powerpoint-free-templates-download-medical.pdf https://sufgebulimooca.files.wordpress.com/2017/12/porkkalam-tamil-mp3-songs.pdf https://tiveskowormrati.files.wordpress.com/2017/12/rca-s-video.pdf https://compsurpcontcachanlo.files.wordpress.com/2017/12/pokemon-jupiter-free.pdf https://subbemousveconverc.files.wordpress.com/2017/12/speak-your-mind-bring-the-blue-light-special-back.pdf
http://openspace.ca/submit?page=14273 https://laptopcuuytin.com/forum/viewtopic.php?id=132385 http://shoes-opt.ru/component/k2/itemlist/user/60476
java hibernate tutorial for beginners with programming
سه شنبه 5 دی 1396 11:12 ب.ظ
https://larhandsipepattio.files.wordpress.com/2017/12/tv-media-units-john-lewis.pdf https://walmifelpeoprivol.files.wordpress.com/2017/12/no-one-can-pronounce-my-name-a-novel.pdf https://sufgebulimooca.files.wordpress.com/2017/12/zip-extractor-free-for-nokia-5800.pdf https://sufgebulimooca.files.wordpress.com/2017/12/video-for-phone-3gp-naruto-vs-pain-full-fight.pdf https://tatarudpayveca.files.wordpress.com/2017/12/vertex-evx-539-programming-software.pdf https://subbemousveconverc.files.wordpress.com/2017/12/subtitrare-fast-and-furious-6-2017.pdf https://subbemousveconverc.files.wordpress.com/2017/12/sharepoint-2007-powershell-snapin.pdf https://compsurpcontcachanlo.files.wordpress.com/2017/12/radetzky-march-ringtone.pdf https://walmifelpeoprivol.files.wordpress.com/2017/12/request-for-assignment-of-lease-letter.pdf
http://huynhluu.tech/profile/ThereseHow http://support.shuuka.com/index.php/630711-video-capture-50-license-code/0 http://www.svitlytsia.crimea.ua/phpinfo.php?a%5B%5D=%3Ca%20href%3Dhttps%3A%2F%2Fsufgebulimooca.files.wordpress.com%2F2017%2F12%2Fpsychological-testing-and-assessment-ppt.pdf%3Ewebsite%20for%20research%20papers%3C%2Fa%3E
software which increase ing speed in windows 7
سه شنبه 5 دی 1396 10:20 ب.ظ
https://niparabanktwinhyn.files.wordpress.com/2017/12/william-h-hayt-engineering-electromagnetics-pdf.pdf https://walmifelpeoprivol.files.wordpress.com/2017/12/net-framework-3-5-administrator-download-7-x64.pdf https://joylengfreebalstocot.files.wordpress.com/2017/12/how-to-write-a-solution-to-a-problem-essay.pdf https://stufconvamomija.files.wordpress.com/2017/12/owners-manual-for-2009-toyota-camry-hybrid.pdf https://tatarudpayveca.files.wordpress.com/2017/12/o-melhor-programa-para-baixar-videos-e-musicas.pdf https://compsurpcontcachanlo.files.wordpress.com/2017/12/high-school-usa-movie.pdf https://lislygersrerkmenre.files.wordpress.com/2017/12/samsung-galaxy-s-i9000-themes-free.pdf https://joylengfreebalstocot.files.wordpress.com/2017/12/just-melvin-just-evil-subtitulos.pdf
http://www.jzzk.net/bbs/home.php?mod=space&uid=1742832&do=profile http://www.iisadmin.co.uk/?p=5 http://www.festivalfuochidanzanti.com/component/k2/itemlist/user/1245713.html
java version 8 update 45 32bit 64bit
دوشنبه 4 دی 1396 10:03 ب.ظ
http://niehetelsmathernsubatel.wikidot.com/local--files/start/mozilla-36-offline.pdf http://quigalosiconsheathneter.wikidot.com/local--files/start/manual-lazycam-espanol-pdf.pdf http://quigalosiconsheathneter.wikidot.com/local--files/start/video-bat-country-live-in-lbc.pdf http://clamrinleitogleumessoca.wikidot.com/local--files/start/hp-laserjet-pro-400-color-m451dn-firmware.pdf http://clamrinleitogleumessoca.wikidot.com/local--files/start/bus-business-plan-in-india.pdf http://brodexembidalimata.wikidot.com/local--files/start/samsung-galaxy-note-3-firmware-update-50.pdf http://brodexembidalimata.wikidot.com/local--files/start/sparknotes-arthur-miller39s-the-crucible-summary.pdf http://brodexembidalimata.wikidot.com/local--files/start/mshtakan-font-descargar.pdf http://pricselatendebtbittini.wikidot.com/local--files/start/canon-pixma-mp250-scanner-driver-mac.pdf http://brodexembidalimata.wikidot.com/local--files/start/jammer-slot-machines-finland.pdf http://quigalosiconsheathneter.wikidot.com/local--files/start/revolverheld-generation-rock-mp3.pdf http://buynaramenooporthmusca.wikidot.com/local--files/start/driver-for-hp-6730b-laptop.pdf http://tipopppolarehipraupreex.wikidot.com/local--files/start/joshua-carlton-free.pdf http://pricselatendebtbittini.wikidot.com/local--files/start/essay-on-my-favourite-game-for-class-3.pdf
http://alaviwireco.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=75496 http://leffetto.gr/component/k2/author/5536 http://www.infoalbergo.org/essay-on-our-loving-mother/
windows 7 home premium 64 bit serial keygen
دوشنبه 4 دی 1396 09:56 ب.ظ
http://pricselatendebtbittini.wikidot.com/local--files/start/define-stated-thesis.pdf http://quigalosiconsheathneter.wikidot.com/local--files/start/wifi-driver-for-linux-ubuntu.pdf http://brodexembidalimata.wikidot.com/local--files/start/windows-xp-sp3-drivers-sata-2012-mega.pdf http://pricselatendebtbittini.wikidot.com/local--files/start/ambe-krupa-kari-song-free.pdf http://brodexembidalimata.wikidot.com/local--files/start/tara-brach-radical-acceptance.pdf
http://napor.com.ua/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=73367 http://www.torcino.it/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=139960 http://www.mariagraziapiras.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=474092
best essay on social networking sites
دوشنبه 4 دی 1396 09:56 ب.ظ
http://quigalosiconsheathneter.wikidot.com/local--files/start/lagu-fergie-labels-of-love.pdf http://niehetelsmathernsubatel.wikidot.com/local--files/start/multiplication-and-division-word-problem-worksheets-for-3rd-grade.pdf http://clamrinleitogleumessoca.wikidot.com/local--files/start/avery-label-templates-5160.pdf http://quigalosiconsheathneter.wikidot.com/local--files/start/tank-wars-unblocked.pdf http://quigalosiconsheathneter.wikidot.com/local--files/start/kymco-zx-50-super-fever.pdf
http://providergroup.ge/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=111463 http://forumjudi.site/viewtopic.php?id=280992 http://www.pawnshop.com.sg/index.php/en/component/k2/itemlist/user/586276
how to write a summary of an article in mla format
جمعه 1 دی 1396 11:19 ب.ظ
https://squanvinceceketomb.files.wordpress.com/2017/12/determining-domain-and-range-from-a-graph-worksheet.pdf https://yzromulimkefu.files.wordpress.com/2017/12/john-deere-310d-backhoe-repair-manual.pdf https://yzromulimkefu.files.wordpress.com/2017/12/man-d2866-le-d2876-le-marine-diesel-engine-repair-manual.pdf https://nacscadewinmilib.files.wordpress.com/2017/12/en-12680-2pdf.pdf https://darkdefersfiwebnews.files.wordpress.com/2017/12/acer-320p-driver-freefor-windows-7.pdf https://specisabsuotranem.files.wordpress.com/2017/12/plain-account-of-christian-perfectionpdf.pdf https://malmbetiltobiggwi.files.wordpress.com/2017/12/los-resultados-de-la-rifa-de-lotto-se-sento-27-feb-2018.pdf https://nacscadewinmilib.files.wordpress.com/2017/12/fifa-2007-full-tek-link-indir-rip.pdf https://blersuppbijunwoytran.files.wordpress.com/2017/12/hypnosis-essay.pdf https://frarunfouncomppropes.files.wordpress.com/2017/12/confia-en-mi-estoy-mintiendopdf.pdf https://frarunfouncomppropes.files.wordpress.com/2017/12/baixar-driver-s-flash-neptune-lte2.pdf
https://support.shuuka.com/index.php/149827-thesis-editing-jobs http://forum.3k-millennium.net/home.php?mod=space&uid=2472003&do=profile&from=space http://pagebin.com/TjuUTv50
android for arm wm8505 smartbook
پنجشنبه 30 آذر 1396 11:19 ب.ظ
https://pocmimicuderphi.files.wordpress.com/2017/12/briefmarken-katalog-pdf.pdf https://bobucepcibeven.files.wordpress.com/2017/12/a2-beckett-font-free.pdf https://frarunfouncomppropes.files.wordpress.com/2017/12/asap-rocky-jukebox-joints-mp3.pdf https://decantoperpapos.files.wordpress.com/2017/12/easy-cardio-workout-to-lose-belly-fat.pdf https://pocmimicuderphi.files.wordpress.com/2017/12/grcka-muzika-mp3-free.pdf https://decantoperpapos.files.wordpress.com/2017/12/drivers-license-renewal-pinellas-county-fl.pdf https://malmbetiltobiggwi.files.wordpress.com/2017/12/ganadores-de-la-loteria-oberlin-osca.pdf https://squanvinceceketomb.files.wordpress.com/2017/12/adobe-photoshop-cs6-serial-number-generator-free.pdf https://specisabsuotranem.files.wordpress.com/2017/12/was-ist-nuvoton-cir-device-driver.pdf https://buifelronataboo.files.wordpress.com/2017/12/cestina-pro-windows-7-64-bit.pdf https://darkdefersfiwebnews.files.wordpress.com/2017/12/alfabe-mehmet-ali-bulutpdf-indir.pdf https://nacscadewinmilib.files.wordpress.com/2017/12/descargar-gratis-ultimo-album-de-ricardo-arjona-independiente.pdf
https://www.magiuropa.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=252705 http://www.mariagraziapiras.com/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=447630 http://www.farmaciedeigolfi.it/sito/index.php/component/k2/itemlist/user/235996
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


Admin Logo
themebox Logo

معرفی صفحه به دوستان

* نام شما

ایمیل شما *

ایمیل دوست شما *

ایمیل دوست دیگر شما


Up Pageماشین حساب آنلاین مدارات LED
ولتاژ منبع

ولتاژ دیود

جریان دیود (میلی آمپر)

تعداد LED

فرم عضویت
نام شما :
نام کاربری :
ایمیل :
کلمه عبور :
تکرار کلمه عبور :
Powered By :hamedmax73
نام کاربری :
کلمه عبور :
Powered By :hamedmax73