تبلیغات
مهندسی کنترل - كلیدهای اتوماتیك فشار ضعیف

جهت درج تبلیغات در پر بیننده ترین وبلاگ مهندسی کنترل با ما تماس بگیرید...

كلیدهای اتوماتیك فشار ضعیف

نویسنده :مرتضی قندی
تاریخ:سه شنبه 13 مهر 1389-02:41 ب.ظ

معرفی کلیدهای اتوماتیک فشار ضعیف

مقدمه ای بر کلیدهای اتوماتیک فشار ضعیف :


بمنظور حفاظت تأسیسات روشنائی، برق صنعتی، سیم و کابل و ماشین آلات در برابر اضافه بار و جریان اتصال کوتاه از فیوز، کلید- فیوز و کلیدهای اتوماتیک استفاده میگردد. لیکن به لحاظ اینکه اولا فیوزها همیشه نمی توانند عمل حفاظت موضعی و سلکتیو را در انواع مختلف شبکه ها بطور کامل و بدون خطا انجام دهند و در ثانی بعلت اینکه در شبکه سه فاز در موقع ازدیاد جریان اغلب قطع سه فاز بطور همزمان لازم و ضروری است لذا نمی توان همیشه از فیوز و کلید- فیوز استفاده کرد. در ضمن در بعضی از شبکه های توزیع می بایست به محض برگشت جریان (ولتاژ) یا افت بیش از حد مجاز ولتاژ، مدار بطور خودکار قطع و آلارمهای لازم ایجاد گردد. همچنین در بعضی موارد ورود اتوماتیک یا دستی ژنراتور اضطراری یا ترانسفورماتور در شبکه توزیع جهت تداوم کار شبکه یا انجام تعمیرات دوره ای شبکه اجتناب ناپذیر می باشد. در چنین حالاتی فقط از کلید اتوماتیک می توان استفاده کرد.


کلیدهای اتوماتیک علاوه بر موارد فوق نسبت به فیوزها و کلید- فیوزها دارای مزایای زیر می باشند :

کلید خودکار پس از قطع مدار در اثر جریان زیاد و یا هر عامل دیگری بلافاصله مجددا آماده بهره برداری می باشد.

با کمک کنتاکتهای فرعی که در آن تعبیه شده می توان وضعیت کلید را در هر حالت (قطع، وصل یا وقوع خطا) توسط سیگنال تعیین و در اطاق فرمان منعکس کرد.

ساختمان این کلیدها بگونه ای است که اگر کلید را بر روی یک مدار اتصال کوتاه شده ببندیم، در ضمن عمل بسته شدن، رله اضافه جریان کلید بسرعت وارد عمل شده و مدار را قطع می کند.- کلیدهای فشار ضعیف :

از انواع کلیدهای فشار ضعیف می توان به کلیدهای زیراشاره کرد:

- کلیدهای اتوماتیک کمپکت(Moulded case circuit breaker:M.C.C.B)

- کلیدهای اتوماتیک هوایی(Air circuit breaker:A.C.B)

- کلیدهای مینیاتوری(Miniature circuit breaker:MCB)

- کلیدهای حافظ موتور(Motor protection circuit breaker:M.P.C.B)

- کلیدهای محافظ جان(Residual current circuit breaker:R.C.C.B )-کلید اتوماتیک و کلید غیر اتوماتیک:ابتدا لازم است بدانیم کلیدهای اتوماتیک با کلیدهای غیر اتوماتیک چه فرقی دارند،کلیدهای اتوماتیک به کلیدهایی گفته میشود که دارای رله هستند و هر کدام برای کاربردهای مخصوصی مورد استفاده قرار میگیرد بطور مثال کلیدهای اتوماتیک هوایی دارای رله های بسیار هوشمندی هستند واین رله ها از نوع رله های الکترونیکی هستند،اما کلیدهای غیر اتوماتیک کلیدهایی هستند که صرفا"برای قطع و وصل مورد استفاده قرار میگیرد و فاقدرله میباشند بطور مثال کنتاکتور یک تجهیز غیر اتوماتیک است که برای قطع و وصل های گوناگون با کاربردهای مختلف یک مشخصه ای دارد مثلا"کنتاکتور AC3 برای بارهای القایی است.

*بیشترین توسعه ای که روی کلیدهای فشار ضعیف انجام میدهند رویcurrent limiting است که هر چه این خاصیت بیشتر شود کلید گرانتر میشود.این خاصیت مستقیما"به زمان قطع کلید بستگی دارد.

*معمولأ در کاتالوگ کلیدهای فشار ضعیف دو مشخصه فنی به نامهای Icu و Ics مشخص شده اند که دانستن مفهوم آنها در انتخاب کلید مهم است.

: Icu جریان اتصال کوتاهی که کلید تنها یکبار بدون انکه آسیبی ببیند قادر به قطع آن می باشد و برای دفعات بعدی نیاز به تعمیر و سرویس و یا تعویض دارد.

: Icsجریان اتصال کوتاهی که کلید به دفعات قادر به قطع آن می باشد بدون اینکه آسیبی ببیند و یا نیاز به تعمیر و یا تعویض پیدا کند.

بحث اتصال کوتاه در استاندارد IEC60974-2 دارای دو Category میباشد:

Category 1 :در این نوع، کلیدها بدون رنج اتصال کوتاه هستند و به ازای اتصال کوتاه لازم است مورد بازبینی قرار گیرند.

Category2:در این نوع، کلیدها یک مدت زمان کوتاه برای تحمل جریان اتصال کوتاه دارند و این قضیه به Current Limiting وسیله بستگی دارد.

در نوع دوم حفاظت و سلامت تجهیزات بهتر از نوع اول است.- کلیدهای اتوماتیک کمپکت(( Molded Case CircuitBreaker (MCCB) :

Iu جریان دایم ، نرم این کلیدها از160A تا 1600A است اما این کلیدها حداکثر تا 3200A ساخته می شوند. فریم این کلیدها با افزایش جریان نامی آنها بزرگ می شود. بطور مثال کلیدهای کمپکت ساخت شرکتABB،تیپ Isomax ان از 125A تا 3200A ساخته میشود.- کلیدهای هوایی : ((Air CircuitBreaker(ACB):

این کلیدها از انواع دیگری از کلیدهای اتوماتیک فشار ضعیف هستند که در آن آمپراژ بالا مورد استفاده قرارمی گیرند. حد بالای جریانی این کلیدها تا 6300A می باشد.Iu جریان دایم ، نرم این کلیدها از630A تا 16300A است مورد مصرف این کلیدها عمدتأ در ورودی تابلوها

می باشد که هم جریان بالایی دارد و هم برقراری Selectivity کامل بین کلیدهای ورودی و کلیدهای خروجی که معمولأ از نوع کمپکت می باشند ضروری است.

کلیدهای هوایی دارای رله هایی که در داخل خود کلید جاسازی شده اند(Built-in) می باشد. ویژگی این رله ها خاصیت تاخیری یا Time Delay آنهاست که عنصر اصلی در تامین Selectivity از طریق صدور فرمان قطع با تاخیر می باشند. (Selectivity همان پدیده تقدم قطع در خروجیها نسبت به ورودی هاست. به این معنی که اگر خطایی در یک فیدر خروجی رخ داد، ابتدا کلید خروجی قطع شود و تنها در صورت تداوم خطا روی مدار و عمل نکردن کلید خروجی، کلید ورودی با تاخیر کل تابلو را بی برق می کند. اهمیت این موضوع در این است که در صورت وقوع خطا در یکی از خروجیها کل تابلو بی برق نشود.)

یادآوری : استفاده از کلیدهای کمپکت در هر دو مدار خروجی و ورودی در تابلو حتی اگر کلید ورودی دو سایژ بالاتر از بالاترین سایز کلید در خروجیها انتخاب شود، تنها در محدوده کوچکی از جریان اتصال کوتاه، Selectivity را تامین می کند و به هر حال Selectivity کامل بدست نمی دهد.

- کلیدهای مینیاتوری((Miniature Circuit Breaker (MCB) :

از انواع کلیدهای فشار ضعیف که معمولأ در جریانهای پایین و در تابلوهای روشنایی وتاابلوهای توزیع با توان کم و یا جهت حفاظت مدارات کنترل و فرمان تجهیزات و تاسیسات برقی مورد استفاده قرار می گیرد. جریان قطع اتصال کوتاه این کلیدها معمولأ چندان بالا نیست.حداکثر جریان مورد استفاده با کلید مینیاتوری 100A است و همینطور جریان قطع اتصال کوتاه این کلیدها بصورت نرم 10KA و حداکثر 25KA است.این کلیدها دارای دو نوع کاربرد صنعتیIEC60947 وکاربرد مسکونیIEC60898 هستند.- کلیدهای حافظ موتور((Motor Protection CircuitBreaker (MPCB) :

همانگونه که از اسم این کلیدها معلوم است این کلیدها برای حفاظت موتورها بسیار کاربرد دارند،این کلیدها معمولا" تا100A و 100KA ساخته میشوند و برای موتورهای تا 55KW مناسب هستند.این کلیدها حفاظت به دو نوع تقسیم میشوند.

کلیدهای حافظ جان((Residual current CircuitBreaker(RCCB):

یکی از عوامل اصلی در بروز خسارات مالی ، صدمات و تلفات جانی به ویژه در منازل مسکونی ، مراکز اداری ، تجاری و مجتمع های صنعتی عدم رعایت مسائل ایمنی در استفاده از انرژی برق میباشد . بمنظور حفاظت از جان افراد در مقابل خطر برق گرفتگی و جلوگیری از خطرات جریان نشتی از کلیدهای حفاظت از خطر برق گرفتگی ( محافظ جان ) استفاده می شود . این کلیدها که براساس حساسیت خود به دو نوع خانگی و صنعتی تقسیم می شوند ، علاوه بر حفاظت افراد در مقابل تماس مستقیم و یا غیر مستقیم برق ، با جلوگیری از نشتی جریان در حفاظت دستگاه ها و تجهیزات صنعتی نیز موثر می باشند . براین اساس در صورتی که حساسیت کلیدها تا 30 میلی آمپر باشد این کلید به عنوان حفاظت از جان و در صورتی که حساسیت آن بیشتر از 30 میلی آمپر باشد به عنوان حفاظت از تجهیزات صنعتی بکار می رود .

اساس کار کلیدهای حفاظت از خطر برق گرفتگی ، مقایسه جریان ورودی با جریان خروجی کلید می باشد به طوری که اگر جریان نشتی در مداری که کلید در آن واقع شده است بیشتر از حساسیت کلید باشد کلید عمل کرده و جریان ورودی و در نتیجه مدار را قطع می نماید .

از مزایای دیگر استفاده از کلیدهای حفاظت از خطر برق گرفتگی جلوگیری از بروز آتش سوزی در اثر وجود جریان نشتی می باشد . باتوجه به اینکه یم جریان 5/0 آمپری می توان باعث بروز آتش سوزی شود ، کلید حفاظت از خط برق گرفتگی با تشخیص جریان نشتی و قطع جریان ورودی ، مانع از بروز آتش سوزی می شود . همچنین از آنجا که در صورت وجود جریان نشتی در بدنه وسائل برقی و یا سیستم سیم کشی ساختمان ، این جریان به مرور زمان یاد می شود و احتمال سوختن وسایل برقی و سیستم سیم کشی ساختمان را به وجود می آورد لذا استفاده از کلیدهای حفاظت از خطر برق گرفتگی ، با توجه به کاهش میزان هدر رفتن انرژی الکتریکی و برق مصرفی . صرفه جوئی اقتصادی و حفظ ثروتهای ملی را نیز در بر خواهد داشت .

- مشخصات کلیدهای حفاظت از خطر برق گرفتگی ( جریان نشتی ) :

- دمای کاری کلیدها جهت قطع جریان نشتی متناوب از 25- تا 40- درجه سیلسیوس و با قدرت اتصال کوتاه 6 تا 25 کیلو آمپر می باشد .

- جهت حفاظت کـلـیـدهـا و مـدار مصرفی در مـقـابـل اتصال کوتاه و اضافه بار بایستی فیوز پشتیبان (Back-Up Fuse) با توجه به جریان نامی کلید و مشخصات ارائه شده در کاتالوگ نصب گردد .

-کلیدها با جریان نامی 125-16 آمپر تولید می شوند .

-کلیدها جهت استفاده مشترکین تکفاز ( خـانـگی ) بـه صورت دو پـل ( فـاز + نـول ) و مشترکین سه فـاز ( صنعتی ) به صورت چهار پل ، که می تواند همراه با نول و یا بدون نول ( در سیستم های سه سیمه ) بکار رود .

-میزان جریان قطع خودکار کلیدها ( حساسیت ) از 10 میلی آمپر تا 5/1 آمپر ، و مدت زمان قطع حداکثر 200 میلی ثانیه است .

-باتوجه به موقعیت نصب ، سیم های ورودی و خروجی می توانند از بالا و یا پائین به کلید متصل شوند که این امر در کارکرد کلید اثری نخواهد داشت .

- درجه حفاظت کلیدها برای جلوگیری از ورود اجسام خارجی برابر با IP 40 می باشد.

- کلید عملیات نصب و رفع نقص بایستی توسط فرد متخصص انجام شود .

-ترمینال های ورودی و خروجی کلیدها باتوجه به آمپر کلید برای بالاترین قطر کابل یا سیم در نظر گرفته شده و از این نظر مشکلی وجود نخواهد داشت .

- همراه با کلید امکان استفاده از کنتاکت کمکی نیز وجود دارد .

نوع مطلب : برق قدرت 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
dejting app
شنبه 23 تیر 1397 08:23 ب.ظ
söker äldre man dejting app dejt tips hemma gratis kontaktsider köpa singel
helsingborg dejting sex chatta med singlar utan medlemskap
gratis dejtingsajt i sverige dejt stockholm vad göra french dating app happn bästa dejtingsidan som är gratis internet dejting flashback
man söker kvinna i malmö hitta singlar gratis snyggaste tjejerna i sverige
romantisk date goteborg singelträffar örebro dejtsajt for gifta köpa singel grus nacka vackra iranska tjejer bästa dejt app kristen date sida bästa
gratis dejtingsidorna forsta dejten svt trailer dejting sajter mysiga dejting stallen stockholm bra
dejtingsidor flashback dejta stockholm dejtingprogram tv3 stockholm dating app dejting
50 gratis dating chat dejta på nätet basta dejtsajten singlar i sverige statistik hitta singlar pa facebook svensk
datingsajt dejtingappar utan facebook dejtingsajter på nätet singel och sokande youtube kvinnor
söker sex vart kan man traffa aldre kvinnor dejt stockholm tips
stockholm dating tips rika kvinnor söker unga män natdejtingsajter basta bästa dejtingställen stockholm hitta tillbaka till
sexlusten singel malmö opera snygga tjejer i bikini hitta
ligg
arab sex tub
شنبه 23 تیر 1397 02:35 ب.ظ
jeune gay porno arab sex tub sex marocaine cindy lopes sexe tape turque
porno jeux sex videos porno hentai 3d sex gangster grosse
bite sexe rome sex scene cam porno kim kardashian full sex tape marie porno sexe couple amateur sites
porno hd video gratuite sex sex des hommes porno pornos porn sex tape cartoon porno femme porno gratuit porno blonde gros cul taille moyenne sexe horse
sexe porno alger porno srxy burning man sex vanessa hudgens sex sexe game of
thrones porno la premiere fois amateurs sex lisa porno video de porno
gratuit porno jaqui porno hd pov porno ringer massage sexe le mans film
porno dingue porno tine sexe folie sexe recit porno humb
porno image sexe anime bbw sex video france sexe amateur sexe fille
jeune sex 20 ans femdom sex anneau sexe porno dessin anime
plan cul ardeche
شنبه 23 تیر 1397 10:20 ق.ظ
site de rencontre gay plan cul plan cul ardeche
plan cul paris 16 plan cul anglet plan cul fontainebleau plan cul video plan cul
idf plan cul avrille plan cul sur grenoble plan cul le francois plan cul amour plan cul a 4 plan cul cam plan cul verdun plan cul 16 plan cul moissy cramayel
plan cul saint andre les vergers plan cul eaubonne plan cul vence plan cul gard plan cul a bourges etre un plan cul plan cul correze plan cul bourg de peage plan cul le pont
de claix plan cul femme mariee plan cul villeneuve la garenne plan cul orsay
plan cul toulouse plan cul dans ma region plan cul charente plan cul limay plan cul
moche plan cul avec grosse plan cul lamentin plan cul creuse plan cul lys lez lannoy
plan cul savoie trouver un plan cul ce soir plan cul ussel plan cul rambouillet plan cul gratuit montpellier plan cul
15 plan cul soisy sous montmorency plan cul
chateauroux plan cul allauch plan cul gay strasbourg plan cul meze plan cul vaucluse plan cul bayeux plan cul vaulx en velin
salas de sexo
شنبه 23 تیر 1397 04:17 ق.ظ
porno hob salas de sexo sexo con maduras en madrid bisex porno sexo
con cerdo sexo en cadiz capital videos porno lesbicos gratis la
boutique del sexo relatos sexo gratis videos pornografica chat del sexo ver videos pornos
gratis porno muy cerditas peliculad porno gratis sexo en la antigua grecia beneficios del sexo oral
sexo tetudas lazy town porno mejor sexo anal pagina de sexo crossdresser
porno sexo con famosos parejas practicando sexo sexo
gratis manga videos porno gratis en castellano videos porno gais gratis sexo muy fuerte anuncios de sexo en cordoba videos sexo gratis
castellano sexo madrid gay ahora pelis porno xxx drogas y sexo
sexo con cerdo cincuenta sombras de grey porno sexo en javea porno lazy town interracial
sexo caperucita roja pornografica porno six fotos porno gratis sexo duro
amater sexo con amigas videos pornos venezolanas porno corridas vidios porno de maduras gratis comics porno simpsons sara carbonero porno
porno arabe gratis porno maduras gorditas espanola casting porno porno levianas
porno trans gratis
شنبه 23 تیر 1397 12:41 ق.ظ
video porno gratis masturbazione porno trans gratis sesso ragazza vergine video porno di donne gratis film porno gratis in tv sessa key largo
22 sesso cassino porno etero gratis sesso al femminile film
porno gratis eva henger sesso con il culo fiera del sesso video incontri
sesso belluno film porno salieri gratis migliori posizioni sesso video porno gratis in spiaggia video porno donne violentate gratis video gratis porno eva henger lupo porno
sesso video porno gratis ghei disabili sesso film porno
salieri gratis video porno hard italiano pelose porno gratis
vidio porno gratis incontri di sesso gay porno italiano
bdsm coppie per sesso a brescia vedi film porno gratis post sesso video porno gratis super film porno troie gratis ragazze russe che fanno
sesso video anal porno gratis video come si fa sesso film completo italiano porno donne in cerca di sesso a bergamo fare sesso forte sesso con massaggio sesso
frascati sesso orale come laura angel video porno gratis porno sfrenato
italiano porno grande gratis porno parlato italiano gratis
sesso in barca amalfi annunci roma sesso filmati porno amatoriali in italiano mi piace il sesso anale porno gratis
megasesso incontri di sesso a sassari
lesbian porn video
جمعه 22 تیر 1397 10:44 ب.ظ
beastiality sex lesbian porn video having sex in hot tub while pregnant sex is zero cast babe porn pics sex on the
beach rezept 1 liter spanish sexiest language porn hub black sex vids fifty shades of
grey sexiest scenes behind the scenes best dirty jokes with
images sex jokes in urdu new weight gain porn porn 720 nudist sex
stories dogs sexually active sex appeal ads normal sex per week how to start sexting if your a girl
porn vide sex quotes for her in spanish sex therapist certification texas dominant sex sex problems with husband animated sex mixed sex room
ideas funny sexual play on words harry potter
fanfic ginny sex slave sex text messages to send to your girlfriend in hindi gay amateur sex is my sex drive
low quiz male sex drive pills uk gang rape porn family sex tube reddit porn vids sims porn free porn move free phone sex trial no sex marriage what to
do indonesia porn skeleton porn tumblr sex in public free sex viedos back
porn sexy halloween costumes for teens having sex when pregnant
hurts college party sex vine porn straight gay porn teen anal sex
news anchor hot pics
alte frauen porno gratis
جمعه 22 تیر 1397 09:21 ب.ظ
sex extrem kostenlos alte frauen porno gratis porno videos kostenlos runterladen porno brazzers gratis porno gratis dildo hard porno deutsch folter
sex geschichten gratis porno perfekt sex treffen ohne anmeldung deutsche porno sex behaarte lesben porno deutsche nachbarin porno porno gratis dreier sex geschichte free deutsche porno seiten gay porno deutsch porno bisexual gratis vater fickt tochter porno kostenlos sex online kostenlos privat porno deutsch porno
deutsch kostenfrei sex bilder anime youtube porno deutsch kostenlose lespen sex videos kostenlose sex dating lesben sm porno sex treffen in koln kostenlos sex filme
sehen porno kostenlos swinger porno deutsch swinger porno
deutsch casting deutsches madchen porno filme porno gratis tv youtube filme porno gratis porno deutsch brutal sex deutsch
kostenlos sex geschichten sauna gratis porno taxi porno gratis gang bang sex
bilder hochladen porno mit deutschen hausfrauen deutsche
porno girls sex geschichten fremdgehen porno gratis onlain ber porno gratis porno kostenlos
schwule gratis bilder porno mature porno kostenlos dino porno gratis dicke porno gratis tube porno deutsch
gratis chattesider
جمعه 22 تیر 1397 06:05 ب.ظ
chat på nett gratis chattesider date asiatiske damer gratis sms pa nett
telenor finne kjæreste i oslo kontaktannonser helt gratis norwegian dating sites english gode gratis datingsider
dating sider utro beste gratis datingsider kontaktannonser ryska kvinnor chatte sider norwegian dating sites english hvor kan jeg mote jenter kontakt med damer bra nettdatingsider dating sider anbefaling dating gratis proberen dating på nett test hvordan fa
seg en kj nettdate kristen dating nettsteder i norge best dating website norway dating sider anmeldelse kontakt gamle damer
datingsite gratis berichten versturen gratis dating site norge nettdate kristen fri dating i norge
hvor treffe damer nettdate sider gratis dating sider for
unge gratis kontaktformidling kontaktannonser ryska kvinnor
kontaktannonser seniorer beste nettdating norge møte damer i trondheim bra nettdatingsider gratis dating 40plus helt
gratis dating test av dating nettsider hvordan fa ekskj utro datingside hacket mote
jenter pa nett hvor kan jeg møte jenter finn damer i n kontaktannonser på
nätet dating sider unge gratis gratis dating site norge mann soker dame datingsider
norge
porno deutsch film
شنبه 16 تیر 1397 08:56 ق.ظ
gratis porno amateur porno deutsch film porno deutsch alt zeichentrick
sex kostenlos porno videos deutsch kostenlos thai lesben porno kostenlose sex treffen ohne anmeldung kostenloser sex hamburg kostenlose sex chat
seiten porno stream deutsch sex deutsch kostenlos german sex bilder porno kostenlos abspritzen sex im bild gratis
full porno sex geschichten teen vergewaltigung sex geschichte kostenlose sex
geschichten porno deutsch net porno deutsch jung free
porno deutsch mutter junge deutsche porno anime porno
deutsch oma porno film gratis hd porno lesben sex treffen in deutschland webcam sex kostenlos testen gratis porno gay porno gratis asian porno
gratis classic sex geschichten tante deutsche porno hersteller porno
gratis forced gratis porno film hd film porno gratis mature porno
free lesben gratis romantische porno free porno deutsch mutter kostenlos free sex
sex videos kostenlos ohne anmeldung geile frauen beim sex bilder porno titten kostenlos porno hup kostenlos hotel porno deutsch gratis mature porno deutsche porno cams kostenloser webcam sex chat
porno sm deutsch sex am fkk bilder porno gratis lecken porno gratis bi
astrology signs sexuality
دوشنبه 11 تیر 1397 09:06 ب.ظ
astrology june 6 astrology signs sexuality aries astrology symbol prophet malayalam astrology online
astrology to find baby gender february 16 1985 astrology virgo love astrology astrology cusp capricorn aquarius feb astrology sign astrology tara medium astrological aspects
symbols vedic marriage astrology prediction stones for rings as per astrology mercury retrograde astrology horoscope readings cancers astrology dates how
to determine your astrology house august 4 birthday astrology what is my
moon sign according to vedic astrology when will i get married astrology quiz calculate astrological signs ayurvedic medical astrology how many stars in astrology 12 houses in astrology and their lords 5th lord in 12th house vedic astrology what is the astrological sign for july 3 astrology for conceiving april
2 astrology sign chinese astrology year of the tiger 1950 current transits vedic astrology interesting astrology topics january 27 birthday astrology profile best astrology sites quora vedic astrology case studies astrological symbols font
jfk astrology astrology zodiac mercury in aquarius vedic astrology astrology synastry aspects
chinese astrological signs by year lunar eclipse astrology meaning 2017 career prediction as per astrology
shine astrology gemini astrology is science july 30 1992
astrology astrology april 12 astrology word origins venus in 12th house scorpio vedic astrology how many stars in astrology vesta in magi
astrology what is a astrology symbol vedic astrology love affairs
Thomas and More
جمعه 8 تیر 1397 07:30 ق.ظ
Great post. I was checking continuously this blog and I am
impressed! Extremely useful info particularly the last part :) I care for such info much.
I was looking for this particular info for a long time.
Thank you and best of luck.
Εταιρία The Console Club
چهارشنبه 30 خرداد 1397 05:49 ب.ظ
This is really interesting, You are a very skilled blogger.
I have joined your feed and look forward to looking for more of your excellent post.

Also, I have shared your site in my social networks
The Console Club video games
سه شنبه 29 خرداد 1397 04:45 ب.ظ
Wonderful blog! I found it while surfing around on Yahoo
News. Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News?
I've been trying for a while but I never seem to get there!
Thank you
edit HTML online
دوشنبه 28 خرداد 1397 11:40 ب.ظ
Please let me know if you're looking for a article author for your site.
You have some really great articles and I feel I would be a good asset.
If you ever want to take some of the load off, I'd absolutely love to write some articles for your blog in exchange for a link back to mine.
Please blast me an email if interested. Thank
you!
Jurassic world alive hack
جمعه 25 خرداد 1397 10:00 ق.ظ
This is the perfect webpage for anybody who would
like to understand this topic. You know a whole lot its almost tough to argue with you (not that I personally would want to…HaHa).
You certainly put a new spin on a topic which has been discussed for a long time.
Excellent stuff, just great!
hoodie jacket for mens
سه شنبه 22 خرداد 1397 05:17 ق.ظ
After I initially left a comment I seem to have clicked the
-Notify me when new comments are added- checkbox and from now on every
time a comment is added I receive 4 emails with the exact same comment.
There has to be a way you can remove me from that service?
Thanks!
Market Strom
دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 02:42 ق.ظ
I do not even know how I ended up here, but I thought this post was good.
I don't know who you are but certainly you are going to a famous
blogger if you are not already ;) Cheers!
tempur
دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 01:35 ق.ظ
Fantastic post however , I was wondering if you could write a litte more on this subject?
I'd be very thankful if you could elaborate a little
bit further. Thanks!
Market Strom
دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 12:40 ق.ظ
I used to be suggested this web site by means of my cousin. I am now not sure whether or not this post is written by means of him as no one else know
such precise about my problem. You're wonderful! Thanks!
Market Strom στρωματα
یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 08:33 ب.ظ
I love your blog.. very nice colors & theme. Did you make this
website yourself or did you hire someone
to do it for you? Plz reply as I'm looking to design my own blog and
would like to find out where u got this from.

kudos
στρωματα Candia
یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 09:47 ق.ظ
My brother suggested I would possibly like this blog.
He was once totally right. This submit actually
made my day. You cann't imagine simply how much time I had spent for this info!
Thanks!
μεταχειρισμενες κονσολες wii
شنبه 29 اردیبهشت 1397 01:03 ق.ظ
Wonderful beat ! I would like to apprentice whilst you amend your
site, how can i subscribe for a blog website? The account aided me a applicable
deal. I were tiny bit familiar of this your broadcast offered
vivid transparent concept
craigs list search
یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 11:33 ب.ظ
Mailto: links may also be notorious for acquiring spammers, and although this won't necessarily directly effect your reply into a post,
it does improve the chance within your reply's getting accidentally deleted or sent towards the ad
poster's spam box. author of "The Garage Sale Millionaire," about simple secrets that can get your items.

craigs list search From the Craigslist webpage click for the "Cars & Trucks" option in the "For Sale"
heading. If you've Facebook account, you might have probably developed a mistake when posting for a wall or notes.
online payday loans no credit check instant approval
شنبه 22 اردیبهشت 1397 07:55 ب.ظ
Between November 2012 and September 2013, online payday-financial institutions controlled
by Timothy Coppinger and Frampton "Ted" Rowland issued $28 million in payday loans to consumers and received
$46. A judge later ruled that prosecutors
showed probable cause that fraud had occurred, and ordered Mc - Dowell Rice to generate records off their dealings with Tucker.
Payday lenders would face a new pair of restrictions under rules being proposed Thursday by the Consumer Financial Protection Bureau.
online payday loans no credit check instant approval Taking
away Google doesn't suggest they no more have places to advertise.
John Llewellyn, executive vice president, Michigan Bankers Association. Abstract:
The annualized interest rate for a payday loan often exceeds ten times that of an typical charge card, yet forex grew immensely in the
1990s and 2000s, elevating concerns concerning the risk payday cash advances pose to consumers and whether payday
lenders target minority neighborhoods.
paydayloansnear.me
شنبه 22 اردیبهشت 1397 07:07 ب.ظ
Mulvaney is considered to get more favorable
to banks and payday advance operations. And in the end might not
be capable to recompense ratepayers fully for that billions taken from these to build reactors up to this particular point, we must
ensure that ratepayers tend not to continue to shoulder the duty of continuing to purchase already abandoned nuclear reactors.
But the business's rules were developed and issued by Obama-era officials,
and Mick Mulvaney, the new Trump -appointed head with the
CFPB, said this week the new rules were under review,
indicating the Trump administration could reverse or roll rid of it.
places that do payday loans near me [paydayloansnear.me] Under Obama,
that's really might know about've had to the point where you've progressives reflexively defending any regulation, to add occupational licensing laws,
even if Obama actually says they've gone past an acceptable
limit. They offer pay day loans at lower rates but people locally be familiar with them and, admits manager Christine Callaghan, the Union is not
big enough in order to meet the need for short-term loans.
Well, the people who are getting payday advances now would, with this alternative universe, previously maxed out this line
of credit.
HTML editor
شنبه 22 اردیبهشت 1397 04:24 ب.ظ
When I initially commented I clicked the "Notify me when new comments are added" checkbox and now each time a comment
is added I get four e-mails with the same comment. Is there any way you can remove me from that service?
Cheers!
The Outsiders Movie Assignment
شنبه 22 اردیبهشت 1397 01:45 ب.ظ
At this time I am going to do my breakfast, afterward having my breakfast coming again to read additional news.
круглосуточно кредит на карту украина
شنبه 22 اردیبهشت 1397 06:17 ق.ظ
как взять кредит без паспорта
онлайн кредиты круглосуточно
круглосуточный займ без отказа
кредит онлайн срочно украина
займ круглосуточно быстрое решение
кредит онлайн без звонков украина
кредит с плохой кредитной историей на карту срочно
Easyview
شنبه 15 اردیبهشت 1397 11:08 ب.ظ
This post provides clear idea designed for the new viewers of blogging, that genuinely
how to do running a blog.
satén doble cara
جمعه 14 اردیبهشت 1397 11:07 ب.ظ
It's an remarkable piece of writing in favor of all the web people; they will obtain benefit from it I am
sure.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


Admin Logo
themebox Logo

معرفی صفحه به دوستان

* نام شما

ایمیل شما *

ایمیل دوست شما *

ایمیل دوست دیگر شما


Up Pageماشین حساب آنلاین مدارات LED
ولتاژ منبع

ولتاژ دیود

جریان دیود (میلی آمپر)

تعداد LED

فرم عضویت
نام شما :
نام کاربری :
ایمیل :
کلمه عبور :
تکرار کلمه عبور :
Powered By :hamedmax73
نام کاربری :
کلمه عبور :
Powered By :hamedmax73